نقاشی روی پارچه (دشت لاله) نقاشی روی پارچه (دشت لاله)
از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

فروشگاه اَرژَن مارکت فروشگاه اَرژَن مارکت

ثبت نام

نقاشی روی پارچه (دشت لاله)

وضعیت موجود
قیمت 140000 تومان
رتبه ی این کالا: 4.0

 گالری ماه پوش

 در این بخش قصد داریم با محصولات جدید گالری ماه پوش آشنا شویم. قبل از هر چیز دیگری باید این مهم گفته شود که گالری در بخش نقاشی بر روی پارچه و لباس فعالیت خود را آغاز کرده و طراحی محصولات خودرا بصورت سنتی و دست دوز و با کیفیت مناسب، به مشتریان خود عرضه می کند.

نقاشی دشت لاله

 امروزه استفاده از لباس های طرحدار در ایران و سایر کشورهای جهان، بسیار مطرح و پرکاربرد است. عده ای از افراد این لباس ها را بدلیل خاص و متفاوت بودن طرح و نقش و نگار آنها، عده ای دیگر بعنوان پوشش روزانه خود و گروهی دیگر برای طراحی و مدلینگ استفاده می کنند. البته لازم بذکر است که در ایران این سبک از طراحی لباس هم برای آقایان و هم برای بانوان خیلی شناخته شده نیست و در سال های اخیر بدلیل خاص و متفاوت بودن، خیلی قابل توجه گروه زیادی از ایرانیان قرار گرفته است از این رو تیم اَرژَن مارکت قصد دارد با مشاهده گالری های مختلف و بررسی کیفیت کالاهای خاص و پرکاربرد آنها، بهترین اجناس در زمینه پوشاک و طراحی های خاص و عامه پسند را برای همه عزیزان در هر رده سنی و سلیقه ای فراهم آورد.

 

 اطلاعات کامل محصولات را، پایین صفحه در بخش جزئیات فنی مشاهده نمایید.

 

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

 نقاشی بر روی لباس

اگر بخواهیم تاریخچه ای از نقاشی را بررسی و بیان کنیم، نقاشی (نگارگری)، به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که توسط آن نقاش، رنگ را بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد کرده و با استفاده از هنر دست و قلب و ذهن خود، اثراتی ماندگار چون تابلوهای مونالیزا (اثر لئوناردو داوینچی)، شب پر ستاره (اثر ونسان ونگوگ) را به یادگار می گذارد.

نقاشی زیر مجموعه هنرهای تجسمی می باشد و باستان شناسان، عمر نقاشی را 6 برابر عمر پیدایش زبان های نوشتاری می دانند. همانطور که می توان با تحقیقی کوچک، به این مهم پی برد که انسان های اولیه، با رسم شکل بر روی سنگ های غار، منظور خود را رسانده یا اینکه از خود آثار ابتدایی، بجا گذاشتند. قدیمی ترین نقاشی متعلق به بیش از 31500 سال پیش می باشد که این نقاشی قدیمی در حال حاضر در فرانسه قرار دارد. تکنیک های نقاشی هزاران سال پیش بسیار خلاقانه بوده و شاید باعث تعجب و البته پیشرفت این هنر نیز شده باشند. بعنوان مثال، برای تهیه رنگ های مختلف، از برگ و ساقه انواع درختان همانند افرای سرخ و یا رنگ دانه های سیاه استخراج شده از دوده استفاده می کردند. تصاویر ابتدایی که امروزه در موزه های برتر جهان بعنوان آثار باستانی و تاریخی نگهداری می شوند حاکی از این است که انسان های اولیه علاوه بر ایجاد راه ارتباطی بین خودشان، جهت تفریح و آشنا شدن بیشتر با مناظر و حیوانات اطرافشان، تصویری از آنها را نقاشی می کردند. بعنوان مثال تصاویری از ماموت، کرگدن، بوفالو، شیر، اسب و ... اکنون در موزه لوور پاریس در دسترس می باشد.

 سبک های مختلف نقاشی

نقاشی نیز مانند سایر هنرهای تجسمی، دارای تکنیک و سبک های مختلف است که توضیح کامل آنها از حوصله این متن خارج است و بزودی همکاران اَرژَن مارکت، مقالات علمی و تائید شده را در سایت اَرژَن مارکت انتشار خواهند داد. بطور کلی سبک های معروف نقاشی را می توان به این شکل نامگذاری کرد:

1- واقع گرایانه

2- فرا واقع گرایانه

3- برداشت گرایانه

4- هیجان نمایی

5- نقاشی نقطه ای

6- نقاشی خام (ابتدایی)

7- حجم گرایی

8- نقاشی توسط رنگ های تند

9- نوگرایی

10- انتزاعی

11- فرا نوین

12- پیشگام

13- گرافیتی

14- مینیاتور

15- ساخت گرایانه

 نقاشی بر روی لباس

عده ای از افراد گمان می برند که نقاشی بر روی لباس کار ساده ای است اما واقعیت این است، اگر شما یک نقاش ماهر باشید، شاید بتوانید این حرف را بزنید اما در صورتیکه حرفه شما نقاشی نیست، این اظهار نظر درست نمی باشد و هرکسی که اولین بار قلم و رنگ را بدست بگیرد و قصد کند ساده ترین شکل های ممکن را بر روی پارچه یا لباس پیاده کند، متوجه سخت بودن و اوج دقت و ظرافت کار خواهد شد.

گاهی مواقع برای طراحی و نقاشی بر روی پارچه ها، نیاز است که به آنها حرارت بدهیم و این مورد را فقط یک استادکار و نقاش حرفه ای می داند.

انواع مختلفی از رنگ، پارچه و تکنیک های نقاشی روی لباس وجود دارند که گاهی این میزان از تنوع طرح و رنگ ممکن است باعث سردرگمی ما شوند و نتوانیم به راحتی کالای مورد نظر را انتخاب کنیم اما باید این مهم را در نظر گرفت که همیشه کیفیت بر قیمت برتری داشته و ما باید بهترین کالا را انتخاب کنیم. در این کار، بهترین شیوه، خرید از فروشگاه های معتبر می باشد و همچنین چک کردن محصولات از نظر کیفی. اینکه محصولات با شستن رنگشان از بین نرود یا اینکه جنس لباس بکار رفته و رنگ های متنوع به گونه ای خوب و با کیفیت باشند که کاملاً خاص بودن و تفاوت را بیان کنند، بسیار مهم است.