Web Analytics
تابلو فرش دست بافت طرح دختر قاجار
از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

تابلو فرش دست بافت طرح دختر قاجار

وضعیت موجود
قیمت 3800000 تومان
رتبه ی این کالا: 5.0

 تابلو فرش دست بافت طرح دختر قاجار

 تابلو فرش در واقع فرشی است که عموماً در اندازه های کوچک، از ۳۵ *۵۰ سانتیمتر تا ۳00 * ۲00 سانتیمتر بافته می شود، همانطور که از نام این کالای با ارزش و هنری پیداست، کاملاً جنبه تزئینی داشته و همچون تابلو روی دیوار نصب می شود و جلوه زیبایی به محیط می دهد. هرچند که تابلو فرش‌ های اصیل همگی دست بافت هستند و نمونه‌ای از هنر فاخر ایرانی محسوب می شوند، اما با این حال امروزه تعداد بیشماری از تابلو فرش ها در بازار بصورت ماشینی تولید شده و طرفداران خود را نیز دارند. از آنجاییکه تابلو فرش ها جزو کالاهای لوکس و تجملی محسوب می شوند، گزینه مناسبی نیز بعنوان هدیه‌ ای منحصر به فرد، ارزشمند و ماندگار برای عزیزانتان می باشد.

قاعدتاً وقتی برای خرید فرش یا تابلو فرش به فروشگاهی مراجعه می کنید ، فروشندگان نظرات و صلاح دیدشان را ابراز می کنند، گوش کردن به این نظرات مفید است اما با این حال هرگز اجازه ندهید شما را تحمیل به انتخابی کنند که شک دارید. برای اینکه بعد از خرید دچار پشیمانی نشوید بهتر است با دقت انتخاب کنید و تابلو فرش تان را متناسب با بودجه و سلیقه شخصیتان تهیه فرمایید.

   اطلاعات کامل محصولات را، پایین صفحه در بخش جزئیات فنی مشاهده نمایید.

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

 مهمترین نکات در انتخاب و خرید تابلو فرش

قسمت پشت کار همیشه دربرگیرنده بسیاری اطلاعات می باشد. می توانید با نگاه کردن به پشت تابلو فرش نوع گره های آن از نظر درشت و یا ریز بودن را بررسی نمایید، همچنین اگر کمی دقت کنید و قبل از خرید اطلاعات خود را بیشتر نمایید می توانید با نگاه کردن به پشت کار از میزان دقیق بودن شانه هایی که  توسط بافنده زده شده نیز اطلاع پیدا کنید.

ممکن است با نگاه به تابلو فرش، متوجه کجی بافت آن نشوید چراکه این مساله در طرح تابلو فرش گم خواهد شد و خیلی قابل تشخیص نخواهد بود. یکی از راه کارها برای پی بردن به این مشکل ، بررسی پشت تابلو فرش می باشد چراکه هرگونه کجی در بافت از این طریق قابل مشاهده است.

دقت کنید که بهتر است تابلو فرش را قاب نشده تهیه فرمایید چرا که قاب می تواند کجی های فرش را بپوشاند در حالیکه اگر دو طرف تابلو فرش بدون قاب را روی هم بگذارید به راحتی متوجه کجی های آن خواهید شد.

اگر قصد خرید تابلو فرشی دارید که توسط استاد خاصی بافته شده و یا برند خاصی داشته باشد بهتر است از فروشگاه های معتبر و یا حتی الامکان از خود بافنده خریداری نمایید چراکه در حین رفو و مرمت فرش و سایر فنون نظیر آن این امکان وجود دارد که امضاء یا نام اشخاص در زیر تابلو بافته شود و تنها در صورتی که خیلی حرفه ای باشید می توانید این مساله را تشخیص دهید.

تابلو فرش هایی که چله ی ابریشمی دارند گران قیمت تر هستند، با نگاه کردن به چله به راحتی میتوانید ابریشمی یا نخی بودن آن را تشخیص دهید، چله و یا پرزهای ابریشمی بسیار ظریف تر و درخشنده تر از نخ می باشند و قاعدتاً جلوه بسیار زیباتری نیز به کار می دهند.

نکته دیگری که باید در نظر داشت پرداخت تابلوفرش است. پرداخت فرش و تابلو فرش  یک هنر محسوب می شود و اگر بدون مهارت انجام شده باشد نه تنها در کیفیت ظاهری تابلوفرش تاثیر منفی دارد بلکه از ارزش آن نیز می کاهد.